אוצרות יום ראשון 23.8.20

 
שבוע טוב לכולם, מקווה שאתם מתחילים את השבוע באנרגיות טובות 😊 גם אם ככה ככה הנה כמה דברים שיעשו לכם את השבוע:
 
1. אתר 'טכנולוגיות למידה' הבריטי קיים פורום קיץ דיגיטלי בנושאים מגוונים (טכנולוגיות וכלים, עיצוב למידה, מקום עבודה טוב יותר, אנלטיקה ועוד). הנה קישור להמון הרצאות מעולות (בחינם) לצפייה בקישור – https://www.learningtechnologies.co.uk/learning-tech-summer-forum/ltsf-conference/ltsf20-recordings
 
צפו בטריילר של גורדון רמזי מקורס MASTERCLASS (שימו לב כיצד הפכו את הלמידה לחוויה). 
2. אתר https://www.masterclass.com/ הינו אתר ברמת הפקה גבוהה מאוד ללמידה מבוססת וידיאו. מודל ההפעלה שלו הוא לקחת טאלנטים ברמה עולמית כמו השף גורדון רמזי ולייצר קורס וידיאו סביב הטאלנט. האתר בעלות חודשית של 15 דולר (לא נורא בכלל, אחלה בונוס לעובדים בארגון) ותוכלו למצוא כוכבים/ות שונים לטעמכם. בונוס מטורף נוסף, שיש אתר שטוען שהוא 'גונב' את התכנים של מאסטרקלאס ומייצר קורסים מבוססי 'ויקי' ו'איך ליישם את הידע' בחינם! כמובן, שזו שלוחה של מאסטרקלאס, אבל, קחו רגע ללמוד מצורת הלימוד הייחודית (ויקי, תוכן תמציתי, למידה בצעדים קטנים – מיקרו, איורים וכתב). האוצר הזה בקישור – https://masterwiki.how/ (ממליץ ללמוד 'איך ליצור עולם דמיוני' מעולה, במאסטרקלאס – השמנמן שבי ממליץ על הקורס של גורדון רמזי! פאקינג אוסם).
איור מהקורס של מאסטרויקי 'איך ליצור עולם דמיוני' 
google grow
3. מי שעדיין לא עקב בזמנו, למרות שפרסמתי את GROW של גוגל לפני מספר חודשים, יצאו סדרת כתבות שאומרות שגוגל שואפת/זוממת להחליף את האקדמיה ולספק הכשרות מקצועיות. עניתי בפוסט מסוים על הטענה של 'הזוממים' בצורה הזו:
 
"הם לא זוממים, זו אסטרטגיה ידועה מראש ולא רק של גוגל. גוגל כמו מקבילים שלה בתעשייה המבינים את מה שידוע לכל ולא נאמר בקול – האקדמיה אינה מכשירה לשוק העבודה ולכן אינה רלוונטית עבור שוק עבודה כמוסד מכשיר. נוצרו בתקופה האחרונה מושגים יפים כמו 'אקדמיה יישומית' המנסים לתת מענה ולייצר תואר המכשיר למקצוע. הבעיה המרכזית היא שהאקדמיה אינה מכשירה למקצוע, תכניות לימוד לא רלוונטיות ומיושנות שאינן מיישמות את הידע, פדגוגיה וטכנופדגוגיה לא רלוונטיים ולא מעניינים (כן צריך עניין בלמידה בכדי ללמוד בצורה אפקטיבית). כבר היום יש ארגונים עסקיים רבים המייצרים 'אקדמיה' פנימית בארגון בכדי לייצר הכשרות מותאמות למקצוע במיוחד כשהם נדרשים לייצר מקצועות חדשים, אלו האתגרים האהובים עליי ויצא לי כבר להקים מקצועות עתיד שונים. אני מפרסם המון קורסים מעניינים ורובם כמעט כולם בחינם. מוזמנים להצטרף אליי כחברים (https://www.linkedin.com/in/ordaniel/). בהצלחה בעולם החדש, אור"
 
האתר של גוגל להכשרות: https://grow.google/certificates/
 ותלמידה
אי אפשר לסיים עדכון כל שהוא היום מבלי להביע צער על לכתו של סר קן רובינסון ז"ל. האדם שהעלה על סדר היום העולמי את הצורך בלמידה פרסונלית במערכת החינוך.
הרצאה חדשה! המיועדת לצוותים של מעצבי/מפתחי למידה על למידה א-סינכרונית, הלמידה מתבצעת תוך כדי למידה של מקרי בוחן ייחודים מרחביי העולם. מי שמעוניין בפרטים נוספים מוזמן ליצור איתי קשר במייל: [email protected]
#אורדניאל #לרנטק #learntech #טכנולוגיותלמידה
לעדכונים שוטפים (שאינם נשלחים במייל, הצטרפו לקהילה) 

נגיסי ידע נוספים

שמעתם/ן על הספר 'למידה אבולוציונית'? בואו לקרוא עוד…

דילוג לתוכן