מתחילים לעבוד עם סטורליין

סטורליין, מחולל לומדות

סטורליין היא מחולל לומדות. התוצר הוא לומדה מטרתה המרכזית של הלומדה היא הקניית ידע ומיומנויות מוגדרות למשתמש בה. סטוריליין היא הלומדה הנפוצה בשימוש בעולם, נוחה לפיתוח קורסים וכל אחד יכול לפתח קורס, ללא צורך ידע קודם בתכנות, ללא צורך לדעת לעצב. כל מה שצריך בכדי להתחיל הוא את הרצון ללמוד שלב אחר שלב איך לבנות את תהליך הלמידה ואיך לייצר אותו בסטורליין. 

שלב 1 - תהליך פיתוח התוכן

רגע לפני שאתם ניגשים לעבודה על הלומדה עצמה, אתם חייבים לשאול את עצמכם מספר שאלות ולעשות הכנה מקדימה לפני התחלת העבודה על הלומדה עצמה. 

  1. האם לומדה היא הפתרון הנכון לצרכים שלי? לפעמים, אנשים רוצים לייצר לומדה כי זה 'סקסי' וכולם היום מייצרים לומדות, גם אני רוצה לייצר לומדה. נכון, לומדה היא מאוד יעילה ללמידה. אבל, עליך להבין שלומדה היא לא הפתרון המושלם לכל הקניית מיומנות או הכשרה ולכן יש לבחון טוב האם לומדה היא הפתרון הנכון לצרכים שלך. פיתוח לומדה מצריך זמן, כסף ותהליך חשיבה מורכב הדורש המון מאמץ. 
  2. מי קהל היעד של המיומנויות / קורס שאני יוצר, מה המיומנויות / ידע שאני רוצה להקנות ללומד? עם איזה כשירויות אני רוצה שהוא יצא ויוכל ליישם מחר בבוקר? תפצחו את השאלות הללו, בנו תוכן ממוקד, תוכן היפרמדיה (וידיאו, תמונות, אינפוגרפיקות) חשבו על האינטראקציות שתרצו שיהיו. מה המסלול שאני רוצה להעביר את הלומד. אחרי שבניתם את כל החומר, תנו את הכל לבחינה לעמית/חבר הכי ביקורתי שאתם מכירים. למעשה, עדיף לתת לכמה אנשים לעבור על התוכן ולשמוע את דעתם. אם אף פעם לא פיתחתם קורס בעבר אני ממליץ להתחיל לקרוא על מודלים לפיתוח הדרכה או להתייעץ עם מפתח למידה מקצועי. לרוב, אנשי מקצוע בונים קורסים מקצועיים, אבל כפי שאמרתי עם הרצון ללמוד כל אחד יכול.
  3. חווית המשתמש – רגע לפני שאתם מתחילים לבנות את הכל בלומדה, חשבו על הלומדים שלכם. מה המאפיינים שלהם? מפו את המאפיינים המרכזיים וכוונו את חווית המשתמש לפי אותם המאפיינים. איך המשתמש שלי ירגיש במהלך הלמידה? האם התוכן מותאם ללומד? 

2 נערים בני 17 מנסים לחייג בטלפון חוגה

הדוגמה המושלמת לצורך בלומדה. הסרטון מציג הלכה למעשה את פערי הדורות והטכנולוגיה הקיימים בלמידה. אי אפשר לצפות מהדורות הצעירים ללמוד כפי שלימדו לפני 20, 30, 100 שנה אחורה. כפי שאי אפשר מהם לצפות לדעת איך לחייג בטלפון חוגה. צריך להתאים את הלמידה באמצעות הטכנולוגיה לפי מאפייני הדור. צפו בסרטון, צחקו קצת ונמשיך לחלק הבא.

שלב 2 - הכירו את סטורליין

אני מניח שאתם (הקוראים, *כתוב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד אך פונה לשני המינים) עושים צעדים ראשונים בעולם הפיתוח / לומדה או שאתם רוצים להבין יותר טוב איך סטורליין עובדת בכדי לדעת כיצד להשתמש בה. מעולה, הגעתם למקום הנכון. חשוב להכיר שיש את הסטורליין 360 ואת הסטורליין 3 שניתן להתקין לוקאלית.

צפו בסרטון סקירה כללית (באנגלית)

לסטורליין יש יכולות ופיטצ'רים רבים, עם קצת דימיון ניתן לייצר ולשלב כמעט כל סוג של תהליך, אינטרקציה, טריגר, מדיה שתרצו. בקישור כאן, תמצאו הדרכות וידיאו מעולות על כל התהליכים שתרצו לדעת איך לבצע. החל מייבוא שקופיות מפאוור פוינט ועד יצירת טריגרים, שכבות ועוד. 

עבור נוחות, יצרתי Roojoom (החלון מתחת לטקסט זה) תמצאו מדריכי וידיאו  שתזדקקו להם בגישה נוחה ומהירה. 

קהילה ותמיכה

לסטורליין יש אתר 'קהילה' ענק (לכניסה לחצו כאן), באתר זה תמצאו אינספור תבניות, מסלולי קורס להורדה בחינם. אפשרות להתייעץ ולשאול שאלות מקצועיות וללמוד. שימו לב שיש לבצע הרשמה בכדי לקבל גישה. 

שלב 3 - למידה

קורסים אונליין לסטורליין

לדעתי, התהליך הכי נכון ללמידה איך לייצר לומדה הוא דרך ניסוי וטעייה. הקניית המיומנות הנדרשת ביותר היא היכולת ללמוד לבד, לצפות בסרטון How to ואז לבצע, ללמוד-לתרגל. יש לכם גישה לסרטונים איכותיים של איך לבצע, גישה חינמית של חודש תינתן לכם בהרשמה והורדת התוכנה להתקנה (לחצו כאן). תתחילו ללמוד דרך התנסות, זו העצה הכי טובה שאוכל לתת. אם אתם עדיין מרגישים שאתם חייבים, ממש חייבים קורס כל שהוא אונליין אני ממליץ להירשם לחודש חינם ל- Linkdin Learning ולבחור את הקורס סטורליין שנראה הכי מתאים עבורכם. לינקדין היא פלטפורמה אמינה עם קורסים מעולים. הקפידו לעבור טוב על תכני הקורס המוצע בטרם תתחילו. לגבי קורסים פרונטליים אני לא יודע להמליץ נכון לעכשיו (כי לא ביצעתי אחד כזה) מוזמנים להמליץ מהחוויה שלכם בתגובות למטה. לצפייה בבלוג מומלץ לחץ כאן.

קורס סטורליין חינם!

תיאור הקורס

תוכנת ה Storyline הינה מחולל לפיתוח לומדות, סרטוני סמן ומשחקי למידה ומאפשרת ליצור אמצעי למידה מתוקשבים בצורה קלה, פשוטה ונוחה. 

הקורס פותח על ידי מדור טי"ל (טכנולוגיות ייעודיות להדרכה) בקריית ההדרכה של צה"ל בנגב ומיועד לכל מי שמעוניין לפתח אמצעי למידה מתוקשבים. 

הקורס מכיל תשעה פרקים: 
סביבת עבודה, אינטראקציות בסיסיות, עיצוב מעטפת וייצוא המוצר, סוגי שאלות, אינטראקציות מתקדמות חלק 1, אינטראקציות מתקדמות חלק 2, סרטוני סמן, משחוק בלמידה וסיכום. 

בקורס מתבצעת למידה מותאמת אישית המשלבת למידה במנות קטנות, תוך הקניית ידע ומיומנויות בשילוב סרטוני הדרכה, Jobs aids, סרטוני סמן, תרגולים וביצוע פרויקטים. 

שפת הקורס הינה עברית (הרצאות הווידאו מועברות בעברית ומלוות בכתוביות בעברית). 
רמת הקורס הינה למתחילים והוא מיועד לכל מי שבעל מיומנות בסיסית לעבודה עם ppt/powerpoint. 
מי שיעברו את הקורס בהצלחה יקבלו תעודה.

התחילו ללמוד עכשיו! לחצו כאן 

לחברת ארטיקולייט יש למעלה מ-83 מיליון לומדים, ב-151 מדינות שונות. סטוריליין נחשבת מוצר הדגל של החברה. מוצר כה מוצלח שכל אחד יכול ללמוד לפתח לומדה אינטראקטיבית, חווית המשתמש וקלות השימוש בפיתוח בסטורליין משתפר משנה לשנה. כל שנותר עבורכם הוא להעיז לעשות את הצעד הראשון. 

כמה יעלה לי להשתמש בסטורליין? חודש ראשון חינם, לאחר מכן לשימוש אנשי חינוך 499 דולר למשתמש אחד לשנה. לפרילאנסרים שהם לא אנשי חינוך זה יעלה 999 דולר לשנה. למחירים נוספים עבור קבוצות לחצו כאן

נגיסי ידע נוספים

שמעתם/ן על הספר 'למידה אבולוציונית'? בואו לקרוא עוד…

דילוג לתוכן