10 כלים חינמיים לבניית מצגת מקצועית

מדמיון למציאות

כשיושבים לייצר מצגת לרוב אנחנו מדמיינים מצגת מעוצבת בצורה מדהימה, המעבירה בצורה מדויקת את המסרים שאנו רוצים להעביר. עובדים מאוד קשה על יצירת מצגת, לאחר עבודה מרובה מגלים כי יש פער בין מה שדמיינת לבין מה שיצא? 

לרוב הפער בין מה שדמיינת לבין התוצאה שמולך מתבטא ביכולת שלך בראש ובראשונה למקד את המסרים שלך. לאחר מכן, קיים קושי לייצר זרימה נכונה של המסרים בצורה מדויקת וכיצד להציג אותם. 

מצגות הן הכלי הנפוץ ביותר להעברת מסר.

ביחד נסקור 10 כלים מעולים שעונים בדיוק על הצרכים שעולים בעת כתיבת מצגת ואוסיף גם כמה טיפים על הדרך. אם המצגת שלך עבור משקיע עסקי, שיעור, דיון או הצגת נתונים אתם צריכים את הכלים הנכונים לביצוע, בואו ניגש לעבודה. 

אייקונים ווקטורים חופשיים

אייקונים ווקטורים חופשיים (Free Vectors) עוזרים לקודד את המסר שלכם גם עם המלל במצגת יחד עם ייצוג ויזואלי. המוח שלנו יודע לזכור טוב יותר מסרים המועברים בצורה משולבת של מלל וייצוג ויזואלי ובכך גם נוצר תהליך 'זכירה' טוב יותר של המסר שתרצו להעביר / ללמד.

3 מאגרי אייקונים ווקטורים חינמיים

טבלאות, תרשימי זרימה, דיאגרמות וגרפים

אנו משתמשים בטבלאות, תרשימי זרימה, גרפים, דיאגרמות בכדי להציג נתונים, להסביר תהליך, ללמד מבנה ארגוני ואינספור צרכים שונים נוספים. עיבוד נתונים והצגתם הוא תהליך קשה גם למציג וגם למי שמוצג לו המידע, בכדי לייצר תהליך נכון יותר של העברת מידע בצורה טובה יותר אנו צריכים לייצר דרך להנגיש את המידע, הדרך הטובה ביותר להציג כמות מידע גדולה היא בעזרת גרפים, טבלאות דיאגרמות ועוד. 

צפו בהרצאת 'טד' מרתקת של טומי מקייל על 'הדרך הפשוטה והגאונית של גרפיקה פשוטה'

2 כלים/מאגרים לבניית דיאגרמות, טבלאות ועוד

עריכת תמונה ומאגרי תמונות חינמיות

מצגת טובה לא מכילה הרבה מלל, היא צריכה להכיל דימויים בצורת אייקונים/וקטורים (שציינו למעלה) או תמונות ברמה גבוהה המתחברים למסר שאתם רוצים להעביר. אם נרצה לדקור את הנקודה המרכזית ביותר במה בין מה הופכת מצגת טובה למצגת מעולה – מצגת המכילה תמונות, קצת מלל ושהמרצה/המציג לא מקריא מהמצגת! אלא מסביר, מרחיב ויוצר עניין. 

3 כלים לעריכת תמונה

מאגרי תמונות (בחינם)

אינטראקציה עם הקהל

היום יש את הטכנולוגיה בכדי לייצר אינטראקציה טובה יותר עם הקהל/הכיתה שלכם. בכדי לייצר 'מעורבות' צריך לייצר עניין וסקרנות מצד אחד ומצד שני ליצור דרך לאפשר את 'המעורבות' של המשתתפים. יצירת 'חוויה' תייצר הצלחה בכל תהליך שתרצו להוביל או כל מסר שתרצו שאנשים ייקחו איתם. 

2 כלים להפיכת המצגת שלכם לאינטראקטיבית

הצעד הבא שלכם – קחו דף ועט, רשמו נקודות חשובות מההתחלה ועד הסוף. תסתכלו על התמונה הגדולה האם התהליך נכון? האם אני ממוקד במסרים שאני רוצה להעביר? מקדו את המסרים, הסתכלו על התמונה הגדולה – האם המסרים עושים את העבודה? לאחר מכן התיישבו והשתמשו בכלים והמאגרים שהצגתי בפניכם כאן, הם יהפכו את הדימיון למציאות. תנו לעצמכם זמן לעבוד, מצגת טובה מצריכה זמן.

לא מצאתם את מה שרציתם? היכנסו ל'קטלוג הכלים' המכיל מאות כלים לשימושכם.

נגיסי ידע נוספים

שמעתם/ן על הספר 'למידה אבולוציונית'? בואו לקרוא עוד…

דילוג לתוכן