הספר 'למידה אבולוציונית'

אור דניאל

צפו בסרטון (1:35 דק') הספר 'למידה אבולוציונית'

ממליצים

קוראי הספר מוזמנים ללמוד כיצד לאמץ תפיסה יישומית ללמידה אבולוציונית. ללמוד, להבין ולהישאר רלוונטיים. הלמידה היא הכלי החזק שקיים באבולוציה שלנו. כוח העל שלנו, אם תרצו.

על פי הפורום הכלכלי העולמי (ארגון ללא מטרות רווח שמנפק דוחות מקיפים הנחשבים לבעלי רמת מהימנות גבוהה מאוד. הארגון מפרסם דו"חות רק לאחר ביצוע מחקר בצורה אינטנסיבית ומדוקדקת), בחמש השנים הקרובות כל אדם שני יידרש לעבור הכשרה מחדש למקצוע אחר. מדובר ב50% מהאוכלוסייה. 40% מהאוכלוסייה ידרשו לרכוש כישורים בסיסיים חדשים בפרק זמן זה.

המציאות המשובשת כמו שאני מכנה אותה 'עידן באתגר' מציבה בפנינו שלושה אתגרים מרכזיים: הצפת המידע, קצב התקדמות הטכנולוגיה ווירוס הקורונה. בעידן באתגר כולנו צריכים להתרגל לקבוע החדש – השינוי. על מנת לאמץ שינויים עלינו להיות סתגלתניים ובעלי ידע, כישורים ומיומנויות ללמידה והתפתחות. כדי לא רק לשרוד אלא גם להצליח. הבסיס של רכישת ידע חדש, כישורים או מיומנויות הוא היכולת ללמוד אותם.

במהלך קריאת הספר ובסופו תלמדו:

1. לאמץ את התפיסה היישומית 'למידה אבולוציונית' כדרך חיים – איך להיות לומד מתמיד.

2. תלמדו את הפסיכולוגיה האנושית המניעה אותנו ללמידה וכיצד לפתח תחושת מסוגלות.

3. תלמדו איך ללמוד ואיך ללמד בצורה אפקטיבית.

4. איך המוח והזיכרון שלנו לומדים וזוכרים וכיצד ללמוד ואיך לשמר ידע לאורך זמן.

5. מהן ההשפעות החברתיות, הכלכליות והתרבותיות על מוסדות הלמידה (חינוך, אקדמיה, צבא וארגונים עסקיים) ועל הדרך בה אנו לומדים כיום.

6. הורים ירכשו כלים להבנת הפסיכולוגיה וההתפתחות הקוגניטיבית של ילדיהם.

7. תקבלו כלים להתמודדות עם הצפת המידע, איך לדעת מה נכון ומה לא?

8. לייצר לעצמכם יציבות כלכלית בעזרת תכנון הלמידה ורכישת מקצועות נוספים.

9. איך להתפתח במקום העבודה מעובד למנהל וכיצד להפוך לאוטוריטה מקצועית.

10. איך לבנות תוכן ללמידה (שיעור, קורס והכשרה) בעזרת מודלים לפיתוח ועיצוב למידה.

11. כיצד למדוד את הערך הכלכלי של תהליכי למידה.

ועוד..

כריכה של הספר למידה אבולוציונית

זהו ספר חובה לכל מי שעוסק במקצועות הלמידה. באקדמיה, בארגונים עסקיים, בחינוך ועוד. מוזמנים לקריאה מרתקת שתקנה לכם את המיינדסט הנכון ללמידה ותאפשר לכם להישאר הכי רלוונטיים בעולם העבודה. תלמדו מידע רב ותאספו שלל כלים וטיפים על מנת להתחבר לחוזקות הלמידה שלכם, להפוך לאוטוריטה במקצוע שלכם ולהפוך מיצורים ההולכים על פני האדמה, ליוצרים היוצרים את עתידם. זה הזמן להצטייד ביכולות על חדשות.

ספר זה מבקש לדון באבולוציה של הלמידה. איך נכון ללמוד וללמד בעידן החדש. תאמצו תפיסה יישומית להצלחה בעולם העבודה בעזרת פיתוח כישורי הלמידה שלכם. התפיסה היישומית המוצגת בספר זה, 'למידה אבולוציונית', תעזור לכם ליצור תחושת מסוגלות, תגביר את המוטיבציה ללמידה והפיתוח האישי ותעזור לכם למתג את עצמכם בעולם העבודה. התפיסה היישומית 'למידה אבולוציונית' מתייחסת לאופן בו המוח האנושי עובד, היא מבקשת לשים זרקור על המדע, הפסיכולוגיה ועל המוטיבציה האישית ללמידה. ולשבור מיתוסים המאפיינים את התפיסה הרווחת שלא בצדק.

עובדים, מנהלים, אנשי מקצועות בעולמות הלמידה וארגונים שלא ילמדו ויתפתחו יישארו מאחור. עובד שאינו משייף ומתעדכן במידע, כישורים ומיומנויות חדשות ימצא עצמו לא רלוונטי או עומד במקום. ארגונים שלא יקדמו את העובדים והמנהלים ללמידה והתפתחות יהפכו למיושנים ויעלמו. ההישרדות וההצלחה של עובדים, מנהלים וארגונים תלויים בלמידה ובהתפתחות בג'ונגל המקצועי ואת זה ניתן להשיג בקריאת הספר 'למידה אבולוציונית'.

קהלי היעד המרכזיים של הספר

  1. עובדים ומנהלים – כל מי שרוצה להתקדם בעבודה או ללמוד מקצוע חדש.
  2. הורים המעוניינים ללמוד על למידה ככלי לגידול ילדים חושבים ומתפתחים.
  3. אנשי מקצועות בעולם הלמידה – מורים, מרצים, מדריכים, מאמנים, מפתחי הדרכה, אנשי למידה בארגונים ועוד.
  4. ארגונים שרוצים לקדם את העובדים והמנהלים שלהם ובתורם הם מחזקים את הארגון.
 

על הסופר

אור דניאל, ארכיטקט למידה

יועץ למידה בארגונים, חוקר וחדשן בטכנולוגיות למידה. בעל תואר שני בטכנולוגיות למידה ותעודת הוראה. הקים וניהל מחלקות למידה בהייטק ועסקים גלובליים, שימש כקצין חקר ופיתוח הדרכה בחיל האוויר, דרכו התחילה בחינוך בניהול מרכז ליזמות, לאחר מכן הובלה של תוכניות הרובוטיקה של הטכניון. ייסד את האתר Learntech.co.il המנגיש מאות כלים טכנולוגיים ללמידה, בלוג 'נגיסי ידע' ואת הפודקאסט 'רעב לידע פודקאסט עם אור דניאל'. ייסד את הקהילות 'טכנולוגיות למידה בהישג יד' בפייסבוק וערוץ הטלגרם 'טכנולוגיות למידה'.

לרכישת כמות ספרים/הרצאה נא ליצור קשר במייל: [email protected] (ניתן לצפות בקטלוג הרצאות/סדנאות כאן). 

רכשו ושלחו תמונות

שאלות ותשובות

הערכה ללומד/ת האבולוציוני היא ערכת פרימיום של הספר. ברכישה של הערכה ללומד/ת האבולוציונית תקבלו: 

  1. עותק פיזי של הספר למידה אבולציונית.
  2. הקדשה אישית של הסופר. 
  3. מחברת דארווניסיטית ממותגת. 
  4. פתקיות 'היום אני אלמד'.
  5. במחיר של 250 ש"ח בלבד כולל משלוח. 

לרכישת ערכת הלומד/ת האבולוציוני – לחצו כאן

להלן הפרקים שתמצאו בספר בקצרה:

1. מבוא

במבוא יוסבר הרציונל של הספר.

2. למידה בעידן באתגר

נדון באתגרים המגוונים בג'ונגל המקצועי שלנו. נבחן את 'הלמידה' ככישור הישרדותי, שינויים ומניפולציות גנטיות, למידה ככלי לניידות (מוביליות) חברתית. במהלך הפרק משולב 'תרגיל מחשבתי'.

3. תפיסה יישומית 'למידה אבולוציונית'

לב הספר, כאן תלמדו את התפיסה 'למידה אבולוציונית' כדרך חיים ואיך ליישם אותה. תרכשו את הידע הנדרש לביצוע תהליכים שישנו את הדרך בה אתם חוקרים, מיישמים ומשתפים מידע ומעגלי המוטיבציה המניעים אותה.

התפיסה היישומית 'למידה אבולוציונית' תאפשר לכם להפוך לאוטריטה מקצועית בתחום העיסוק שלכם.

4. קורס מזורז בלמידה

חוקרים, פסיכולוגיים, מדענים, אנשי ונשות הגות ואלו אשר הגו, המציאו וחקרו את הפסיכולוגיה של הלמידה, המדע מאחורי המוח והזיכרון ועד לתפיסות בני האדם את מערכת האמונות שלהם. כל מה שרציתם לדעת על הלמידה בכלל היבטי החיים ולא שקלתם לשאול לפני כן.

רגע, לא להיבהל הכל כתוב בצורה נעימה יחד עם ניסויים היוצרים חוויה לאורך הקריאה. יתאפשר לכם לאורך הפרק לראות רעיונות של אחרים ולשתף בעצמכם בקבוצת עמיתים של הספר 'למידה אבולוציונית'.

5. מיינדסט למידה

מיינדסט הוא מושג שיווקי שקל למכור איתו ספרים או תכניות הכשרה. בפרק זה נפריך את מערכות האמונות הקיימות ששולטות בשוק 'המיינדסט' ונדבר על מה שהוכח מחקרית – המוטיבציה. הכימיקלים ששולטים במוחנו ועד לטכנולוגיות מסייעות.

6. עשר שיטות ללמידה אפקטיבית

נלמד עשר שיטות ללמידה ברמות אפקטיביות שונות – נמוכה, בינונית וגבוהה. אין קיצורי דרך ללמידה אפקטיבית וצריך ללמוד איך ללמוד ואיך ללמד בצורה אפקטיבית.

7. מיתוסים בלמידה

נצלול למספר מיתוסים נפוצים בעולם הלמידה. נחשף לצורך המרכזי ביותר לאנשים לומדים והוא הצורך להיות ביקורתי. נלמד לעשות זאת דרך חקר של מיתוסים שהתקבעו בעולם הלמידה.

8. עבר, הווה ועתיד הלמידה

תחשפו איך התחילה הלמידה בהיסטוריה האנושית ועד למצב כיום. במהלך הפרק נגלה גם את הדרך להסתכל אל העתיד ולחזות אותו בצורה של בחינת עולם הלמידה העתידי.

9. מודלים לפיתוח ועיצוב למידה

המקום לעלות שלב אחד למעלה בייצור תוכן שאמור ללמד או להכשיר. קיבוץ של תוכן כמקשה אחת אינו הופך אותו לתהליך למידה או לקורס. פיתוח של תוכן עבור תהליכי למידה, קורס או הכשרה מצריך ידע מקצועי במודלים לפיתוח ועיצוב למידה אותם תלמדו בפרק זה.

בנוסף, נלמד מודלים השמים דגש על המוטיבציה.

10. הערך הכלכלי של הלמידה

כמו כל תהליך צריך לשים לב לערך של הלמידה ולעלויות הכלכליות. בפרק זה תלמדו מדדי ביצוע מרכזיים ועד ל-OKR, שיטות שונות למדידה והערכה של תהליכי למידה.

11. אנליטיקות בלמידה

הטכנולוגיה כבר כאן וצורות איסוף המידע צריכות להשתנות בייחוד בתהליכי למידה. פה תמצאו איך עושים את זה בצורה אופרטיבית.

לאורך הספר ישנם ניסויים, תרגילי חשיבה, שיתוף עמיתים בקבוצת הלמידה של הספר. ישנם עוד דברים רבים אשר לא פירטתי עליהם כאן עם ערך רב – כל הסודות של 'הלמידה אבולוציונית'.

מאוד פשוט נכנסים לאפליקציה HBreader בטלפון או לדפדפן במחשב, מזינים אימייל וסיסמה וקוראים את הספר. 

לאחר הרכישה (עד 12 שעות) תשלח קבלה ותוכלו לגשת עם האימייל שלכם (שציינתם במעמד הרכישה) והסיסמה הראשונית (1234) ולקרוא בספר (שכבר יהיה במשתמש שלכם):

בדפדפן (במחשב): בקישור- https://pwa.heliconbooks.com/

באנדרואיד (טלפון חכם): אפליקציית HBreader לחצו כאן

אפל (טלפון חכם): אפליקציית HBreader לחצו כאן

הספר למידה אבולוציונית זמין עבורכם/ן אונליין תמיד! באפליקציה ובדפדפנים לפי הקישורים שצוינו.

הרגישו חופשי ליצור קשר לכל צורך שעולה.בברכה,

אור דניאל

[email protected]

 

מרגע ביצוע ההזמנה המשלוח יצא תוך 1-2 ימים לדרך ובין כ-7-14 ימי עסקים תקבלו את הספר. חשוב להוסיף כי יכולים להיות שינויים עקב מציאות הקורונה. 

ראשית מומלץ לבדוק בדואר זבל ספאם) או בתיקיות קידום מכירות – יכול להיות שהגיע לשם. ברכישה של עותק דיגיטלי קבלה מתקבלת בין מספר שעות ליממה, ברכישה של ספר פיזי קבלה יוצאת מספר דקות לאחר ביצוע התשלום.

באם לא קיבלתם קבלה: 

יש לשלוח בקשה לקבל את הקבלה ל: [email protected]  

במקרים חריגים ובעיות טכניות יש לפנות לאימייל תמיכה: [email protected]

לדף שאלות ותשובות של האפליקציה HBreader לחצו כאן, לסרטוני הדרכה לחצו כאן (תמצאו סרטוני הדרכה על 'איפוס סיסמה', 'קריאת ספרים דרך המחשב' ועוד). 

איך הספר יצא לאור?

למידה אבולוציונית סיפור הצלחה!

המימון של הוצאת הספר לאור נעשה על ידי קמפיין הד-סטארט (פלטפורמת מימון המונים). היעד 55,000 ש"ח הדרושים להוצאה לאור של הספר אשר הושג 11 ימים לפני סוף הגיוס! בזכות 359 תומכים/ות שרכשו את הספר וארגונים אשר הזמינו הרצאות וספרים (דוג' החוג לתואר שני בטכנולוגיות למידה האקדמית רמת גן, חברת אלנט ועוד). 

צילום מסך מהקמפיין למידה אבולוציונית

שמעתם/ן על הספר 'למידה אבולוציונית'? בואו לקרוא עוד…

דילוג לתוכן