תכנות ללא מתכנתים | אור דניאל

שלום רב, 

אני מודה לכם שבחרתם להירשם לסדנה 'תכנות ללא מתכנתים'. סדנה זו מתקיימת כחלק מהכנס השישי לטכנולוגיות למידה של HIT מכון טכנולוגי חולון. הושקעה המון עבודה בכדי לייצר לכם סדנה חווייתית ואפקטיבית. 

בכדי לייצר תהליך למידה אפקטיבי (ואופרטיבי) לפני הסדנה, במהלכה ולאחריה בניתי את הדף הזה שייתן לכם את המידע והכלים הנדרשים עבורכם. 

שימו לב, עליכם להיות לומדים אקטיביים – ישנו תהליך 'לפני הסדנה', 'במהלך הסדנה' ו'לאחריה'. עקבו אחר ההוראות בדף זה. מאחל לכם חוויה מהנה ומעשירה, 

אור.

*כתוב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אך פונה לשני המינים. 

1

מהפכת הקוד החופשי משנה את העולם מבלי שידעתם. מאות כלים טכנולוגיים המפותחים על ידי קהילות של מתכנתים ומשודרגות מדי יום בחינם. אנו נלמד וניישם איך להשתמש בכלי הייחודי הנקרא H5P. כלי המכיל עשרות אפשרויות להפוך כל למידה לאינטראקטיבית.H5P מבוסס HTML, חינמי, קוד פתוח. גם אם אתם לא יודעים לתכנת שורה אחת של קוד, בעזרת H5P תוכלו לייצר, להטמיע ולהשתמש בעשרות כלים ייחודים ללמידה אינטראקטיבית בארגון שלכם בקלות – מחר בבוקר.

כל מי שרוצה להכיר כלים חינמיים, לייצר תוכן אינטראקטיבי – לשיעור אונליין, לשיעור פרונטלי, לפרזנטציה, לאתר/למערכת ניהול למידה ועוד, עם קוד חופשי. לא צריך לדעת לתכנת!

לא נדרש, כל אחד יכול.

  • לעבוד בצורה מלאה עם H5P
  • לבנות סוגים שונים של תכנים אינטראקטיביים
  • להטמיע את התכנים באתר/מערכת למידה שלכם

אור דניאל הוא חדשן למידה וחוקר טכנולוגיות למידה. בהשכלתו בעל תואר שני בטכנולוגיות למידה, מפתח הדרכה, בעל תעודת הוראה ואוטודידקט מושבע. מאמין גדול בחינוך ובלמידה באמצעות טכנולוגיה. בעברו ניסיון רב בהדרכה, ניהול מרכז יזמות חברתית-עסקית, ניהול ארצי של תכניות רובוטיקה של הטכניון ופיתוח הדרכה בארגון בטחוני גדול. מייסד אתר LearnTech.co.il המכיל מאות כלים טכנולוגיים, שייעודו לקדם שימוש בטכנולוגיות למידה שונות עבור אנשים וארגונים.

חדר 204, בניין 7. 10:45 – 12:15 

יום חמישי, ה-20.6.19

HIT מכון טכנולוגי חולון: רח' הופיין 63, חולון, ישראל 
התכנסות ורישום בלובי בניין 6

לפני הסדנה

צעד 1 – אנא 'בצעו' את הפרזנטציה האינטראקטיבית

מטרתה לאסוף מידע עליכם משתתפי הסדנה בכדי לייצר חוויה מותאמת.

מומלץ

– להגיע עם שיעור, תוכן או כל חומר אחר אותו תרצו לייצר בצורה אינטראקטיבית ב-H5P.

-להירשם באתר H5P ולהגיע עם משתמש.

-אם מתאפשר, גישה לאתר המודל / וורדפס /דרופל הארגוני/אישי שלך. 

Course presentation פרזנטציה אינטראקטיבית / (2 דק')

צעד 2 – עברו על מצגת About the project (כ-10 דק')

צעד 3 – לחרוצים וחרוצות – התנסו ב- Branching Scenario (כ-20 דק')

למידה לפני הסדנה היא מומלצת אך לא חובה ולא תגרע מחווית הלמידה.

מאחר ולא ניתן לדעת את ההיענות הלמידה לפני הסדנה תידרש ממני התייחסות גם לנושאים אותם כבר למדתם לבד.

שאפו! לחרוצים ולחרוצות נתראה בסדנה.

במהלך הסדנה

מצגת הסדנה

דוגמה לסרטון אינטראקטיבי שנועד ללמד על אוריינות דיגיטלית

Example of a Course Presentation created for a Warwick Languages project

בונוס! Impressive Presentation

כלי של H5P שלא תמצאו אותו ב-HUB. כלומר, לא תוכלו הוא לא נמצא בהתקנה של H5P כאשר אתם מתקינים במודל או בוורדפרס וגם לא באתר H5P. 'מצגת מרשימה' היא מצגת בסגנון 'Prezi' בה אתם נעים בתנועת מצלמה בתוך המצגת. 

בכדי להוסיף את האפשרות הזו ל-HUB שלכם, עקבו אחר הצעדים הבאים:

  1. הורידו את 'המצגת המרשימה', בקישור כאן (במצגת יש כפתור מצד שמאל למטה, REUSE, לחצו עליו והורידו את המצגת). 
  2. לכו ל-HUB שלכם ולחצו על כפתור UPLOAD, העלו את הקובץ. 
  3. לאחר שעשיתם את צעד 1 ו-2 ספריות המצגת נוספו ל-HUB ותוכלו למצוא שם את האפשרות לייצר 'מצגת מרשימה' בעצמכם וללא הגבלה.
  4. תהנו!

 

בונוס 2 – תמחור של JOUBEL

As H5P.com seamlessly integrates within both Canvas and Blackboard, I am confident you will be most pleased with your experience. 

The most common H5P.com pricing model is based on the number of people who will be creating content. It includes the LTI integration and stores grades in the LMS grade books for an unlimited number of learners. There are limits on transfer and storage but these limits are so high that they are very rarely a concern.

Investment:
4 authors, 600 USD per year (60 USD per month)
10 authors, 1,500 USD per year (150 USD per month)
20 authors, 2,250 USD per year (225 USD per month)
50 authors, 4,500 USD per year (450 USD per month)
100 authors, 7,500 USD per year (750 USD per month)
250 authors, 15,000 USD per year (1,500 USD per month)
500 authors, 27,500 USD per year (2,750 USD per month)
1'000 authors, 52,500 USD per year (5,250 USD per month)

Authors are created automatically the first time they access H5P.com and are archived automatically if they have been inactive for 3 months.

In addition to the main license you may purchase an analytics license. Pricing for this feature is based on the number of learners. It allows authors to see what their learners answered, all of their attempts, time used and also allows authors to use question types that require manual grading like free text questions in Interactive Video. In upcoming versions this package will include a lot more detail, such as which parts of a video the learner watched.

Investment for detailed analytics/reporting (extra package):
100 learners, 40 USD per year (4 USD per month)
250 learners, 100 USD per year (10 USD per month)
500 learners, 150 USD per year (15 USD per month)
1'000 learners, 250 USD per year (25 USD per month)
2'000 learners, 450 USD per year (45 USD per month)
4'000 learners, 850 USD per year (85 USD per month)
10'000 learners,  2,050 USD (205 USD per month)
20'000 learners, 4,050 USD (405 USD per month)
50'000 learners, 10,050 USD per year (1,005 USD per month)
100'000 learners, 20,050 USD per year (2,005 USD per month)
500'000 learners, 100,050 USD per year (10,005 USD per month)

Learners are also created automatically the first time they access H5P.com and are archived automatically if they have been inactive for 3 months.

Most licenses are currently sold for one year at a time paid in advance. *It should be noted that our annual investment rates are considerably discounted when compared to that of monthly. – Large licenses secured for a shorter period may be discussed.

Alternative license: Site license
We also offer an alternative license for organizations who want everyone in their organization to create, share and reuse interactive content with H5P. Pricing is based on the size of the organization and type of organization (k-12, university or enterprise). The site license will typically have a significantly lower price than buying dedicated authoring accounts for every employee/teacher. Site licenses are secured for at least one year at a time.

Organizations may fall back to the normal author based license at any time. This alternative license replaces the author and learner licenses above.

With the site license, the organization may not offer accounts for users outside the organization and the content created by the organization must be created mainly for the organization's own members. This license suits schools or enterprises using H5P.com for training its own employees or students. It does not suit publishers or others who create content to be used by externals.

לאחר הסדנה

סיכום ופעולות להמשך – סדנת H5P הכנס ה-6 לטכנולוגיות למידה HIT

מייל שנשלח למשתתפי הסדנה לאחר הסדנה: 

שלום רב,

תודה רבה שלקחתם חלק מהסדנה, מקווה שהיא נתנה לכם ערך. 
 
אסכם בשני משפטים, למרות שהמטרות לא הושגו במלואם דיברנו על: הכרת הכלי H5P, ממשק הכלי ה-HUB, העלאת והורדת קבצים, ממשק לוידיאו, סוגים שונים הקיימים, הבנת ממשקים, הורדת התנגדות לקבלת הכלי, טיפים לשימוש וכיצד להטמיע ולחבר למערכת למידה. 
 
כמו כל כלי, נדרשת למידה מקדימה (שנשלחה לפני הסדנה) ונדרש להתנסות בכלי. מהשיחה המקדימה שלנו היה ניתן לראות שיש צורך משמעותי בכלי הוליסטי וורסטילי כמו H5P כמעט אצל כולכם. 
 
כל המידע החל מהבסיס ועד ליישום נמצא בדף הסדנה – לחצו כאן לכניסה (צריך להיות משתמש רשום של האתר כדי לצפות). 
 
המלצה לצעדי המשך: 
1. כוס קפה ומשהו טעים, שבו על ה-HUB (מערכת של הכלי) באתר H5P לחצו כאן לכניסה תשחקו ותתנסו בכלים השונים (מאוד קל ולכל כלי יש מובנה מדריך איך להשתמש כפי שהצגתי). 
2. קבלו החלטות, איך להשתמש בכלי? לאחר מכן תתקינו באתר מודל או וורדפרס שלכם. כל תוכן שמיוצר כדי להציגו כל מה שצריך זה לבצע העתק הדבק של הקוד במערכת. יש הדרכות וידיאו בדף הסדנה. 
3. כפי שציינתי אני זמין עבורכם תרגישו חופשי לפנות אליי. יותר מאשמח לעזור. 
 
מהאתר שלי, אתם מבינים שאני עוסק המון בכלים טכנולוגיים, אני ממליץ לכם לפשפש, ללמוד, לחקור ולהתנסות בH5P. אני בטוח שהוא יהיה כלי משמעותי בסל הכלים שלכם ויחסוך לכם אינסוף של שעות חיפוש פתרונות ועקב כך יחסוך המון כסף וכאב ראש.
 
ברשימת ה-TODO שלי יש את המשימה 'יצירת קורס רחב על H5P מבנייה ועד הטמעה ארגונית מלאה'. אם אתם מעוניינים לעדכון בנושא וגישה לקורס מוזמנים ומוזמנות להרשם בקישור כאן  
 
מוזמנים להתחבר ברשתות החברתיות: 

תודה שבחרתם להיות דווקא בסדנה שלי. מקווה שנתתי ערך עבורכם ושנהניתם.

בכדי לייצר תהליך נכון עבורכם, אני אקצה מספר שעות בחודש הראשון לאחר הסדנה לענות לכם על כל שאלה. אני לא מבטיח להיות זמין 24, אשתדל לענות בהקדם על כל שאלה. 

ראשית אנא תשאלו את השאלה שלכם כאן בתגובות (למטה, פלאגין התגובות של פייסבוק), אולי, השאלות שלכם יהיה רלוונטיות לעוד אנשים. באם יש לכם שאלה אישית מורכבת יותר מוזמנים לפנות אליי במייל [email protected], במקרים 'דחופים' או מורכבים אחרים מוזמנים להתקשר אליי (יש לכם את המספר במצגת הסדנה). 

בהצלחה!

אור

שמעתם/ן על הספר 'למידה אבולוציונית'? בואו לקרוא עוד…

דילוג לתוכן