קח/י שליטה על חייך: סט הכלים לחיים במאה ה-22

הלוואי והיו עוד שעות ביום

מה המשאב הכי יקר שלך? אפשר להניח שכמעט וכולכם/ן תענו  – זמן. הישראלים/ות עובדים יותר, דו"ח ה-OECD: ישראל במקום ה-7 מבין המדינות שנדגמו עם ממוצע של 40.6 שעות עבודה בשבוע. להוסיף לזה פקקים,ילדים, משפחה, רשתות חברתיות, עייפות אנו נתקלים בצורך לתעדף ולייעל את היום שלנו.

יצירתו של דאלי 'התמדתו של הזיכרון' היצירה מתארת את השעונים כנמסים, ואת הנמלים האוכלות אותם - כאמירה על הזמן שנראה בעיני אנשים כדבר קבוע ובעצם אין הוא כזה. הניגוד בין הנוף המוקפא שברקע לבין תנועת השעונים וזרימתם מדגיש אצל הצופה בתמונה את תחושת הזמן שחולף ורק הזמן הוא שמשתנה.

אם אתם לא מתפללים שיהיו לכם עוד שעות ביום מוזמנים/ות להגיב למטה (בתגובות). גלו לנו את כל הסודות שלכם/ן. עד שתגיעו לשם תרפרפו קצת, אני מבטיח לתת לכם כמה כלים שיעזרו לכם לייצר עבור עצמכם/ן חיים קלים ונוחים יותר.

כלים לשיתוף יומן ותיאום פגישות

בהסתכלות בין דורית אולי הדורות 'המבוגרים' יותר יגידו 'פשוט תתקשר כשאהיה מול היומן ונקבע' ואילו הדורות הצעירים יותר יעסקו בתמרוני מיילים שלא יביישו את מטוס האדיר. שיחת טלפון היא פתרון לא רע אם הפגישה מול אדם אחד ובמקרה הצלחתם לתפוס אותו כשהוא מול היומן. אחרת הוא ככל הנראה ישיב לכם drum roll please ב'תשלח לי מייל'. עד כאן, ביחד אנחנו עושים סוף לטרור המיילים! יש דרכים אחרות לקבוע פגישה. בואו נבחן ביחד מספר כלים שונים שיכולים לעזור לכם לייעל את הדרך בה אתם משתפים/ות את היומן, קובעים/ות פגישות מרובות משתתפים ועוד.  

כלי לניהול יומן ופגישות עם אנשים. ניתן לייצר לו"ז פתוח לאנשים לקבוע איתך את הפגישות. נוח לשימוש וחוסך זמן. 

זמינות: אחסון 

מחיר: חינם, מוגבלת. 

כלי חכם לתיאום פגישות וניהול יומן. בגרסה החינמית פיטצ'רים רבים עדיין פתוחים. מסתנכרן עם כל סוגי היומנים, נגיש בכל המכשירים, מונע קביעת פגישות כפולה על משבצת זמן, שולט בהתראות שאנשים מקבלים, ניתן לקבוע משך אירוע, ניתן להתאים ולעצב לפי המותג/עיצוב שלך. 

זמינות: אחסון 

מחיר: חינם, גרסה חינמית רחבה.

כלי לתיאום פגישות, יצירת דף אינטרנט מותאם אישית המכיל את היומן והזמינות שלך. ניתן לשתף בקישור מותאם אישית ולקבוע עמך פגישות. מסתנכרן עם כל סוגי היומנים. מאפשר לייצר סקר בין המוזמנים על תאריך הנוח ביותר עבורם. שיתוף היומן מציג באופן 'חי' את סטטוס הזמינות. 

זמינות: אחסון 

מחיר: חינם, מוגבל בכמות הפיטצ'רים. 

מתאם הפגישות נפוץ ומוכר בעיקר בעולם ההייטק בגלל יכולות התממשקות שלו ל-slack. נוח וקל לשימוש, גמישות רבה באפשרויות תיאום. מאוד מוגבל בגרסה החינמית. 

זמינות: אחסון 

מחיר: בתשלום, גרסה חינמית מוגבלת מאוד. 

פגישות אונליין

העידן הגלובלי כבר כאן, הצורך לקיים פגישות ללא מגבלה גאוגרפית הוא צורך מרכזי. כמה כלים שיעזרו לכם/ן לייצר פגישות אונליין וגם אם תרצו הם יכולים לשמש ללמידה אונליין. 

פלטפורמה מעולה ללמידה סינכרונית רבת-משתתפים. ניתן גם להקליט את השיעור. נעשה שימוש רב באוניברסיטאות. 

זמינות: הורדה / אחסון 

מחיר: חינם, עד 100 משתתפים למפגש, 40 דק' מגבלת זמן (תמיד ניתן להתחיל שוב מפגש ללא מגבלה בכמות מפגשים). 

פלטפורמה ליצירת כיתה וירטואלית, ובינרים, פיטצ'רים מעולה לניהול למידה, יצירת קבוצות למידה קטנות בקישור להצטרפות, פיטצ'רים ללמידה במהלך מפגשים. 

זמינות: הורדה / אחסון 

מחיר: חינם, קוד פתוח 

פלטפורמה חינמית לניהול פגישות וידיאו ושיתוף מסך. בלחיצת כפתור ניתן לייצר 'חדר'/'שיחה' ולהזמין את המשתתפים באמצעות קישור. בגרסה החינמית יש הגבלה של עד 6 משתתפים. קל לשימוש, אונליין על גבי הדפדפן (אפשרות להורדת אפליקציה – למובייל) וניתן לתזמן פגישות. 

להדרכה על הכלי לחץ כאן

זמינות: אחסון / אפליקציה להורדה

מחיר: חינם. עד 6 משתתפים, ללא הגבלת זמן. 

מיטינג מאפשר פגישות בצורה רחבה, ישנו גם את gotowebinar הנמצא בשימוש רחב בעולם. כלים של GOTO נוחים לניהול פגישות ולמידה מרחוק בצורת וובינרים. קיימים עוד כלים מעניינים, גשו באתרים שלהם ל- Explore products עבור פתרונות לעסק שלכם. 

 

זמינות: אחסון 

מחיר: בתשלום

כלים לניהול זרימת מידע

אני בטוח ששמעתם/ן שאתם נמצאים/ות בעיצומה של מהפכת המידע /  התפוצצות המידע. מכל עבר אנו מוצפים במידע מאינספור מקורות ומכשירים שונים. 'גנבי הזמן' העיקריים שלנו הם הרשתות החברתיות, ערוצי חדשות ומקורות מידע. הזמן שלנו אוהב ללכת לאיבוד שם, ואנחנו אוהבים/ות להריץ עליהם את האגודל שלנו בסמרטפון. אין פתרונות קיצוניים כאן, אבל, יש כלים חדשניים מדהימים שמאפשרים לנהל את הצפת המידע בצורה מושכלת – את/ה יכול לקבוע את מה שאת/ה רוצה לראות. 

נ.ב.

אם אתם מרגישים שאתם חייבים כל כמה דקות לבדוק את הפוסט שפרסמתם או לראות כמה אנשים צפו בפרופיל שלכם בלינקדין. מדובר כבר בהתמכרות, הכתבה כאן לא מכוונת לשם – תהיו מודעים ותחתרו לגמילה. 

מגזין חברתי המציג לך סיפורים מהפידים של הרשתות והחיבורים שלך ולפי ההעדפות שלך. 

 

זמינות: אחסון 

מחיר: חינם

יצירת מגזין חדשות אישי, אם אפשרויות רבות בבחירת תוכן וכיצד לקבל אותו. 

זמינות: הורדת אפליקציה / אחסון 

מחיר: חינם 

פשוט להזין מילות מפתח שתרצה להיות מעודכן לגבי הנושאים הרלוונטיים. חיפוש מתמיד ירכז חיפוש סביב מילות המפתח ויישלח לך באופן אוטומטי מייל מרוכז של הנושא בו אתה רוצה להיות מעודכן.  

זמינות: אחסון 

מחיר: חינם 

מאגד תוכן לפי חיפושים ענפים ברשתות השונות ומייצר דף עדכון באתר שלך בנושאים שבחרת. דרך ליצור תוכן באתר ללא מאמץ ולשמור על מעורבות גולשים. 

זמינות: אחסון 

מחיר: חינם בתצורה מוגבלת. 

ניהול ידע

אומרים שהמידע האנושי מוכפל בערך כל שלושה שבועות, לא מדע מדויק אבל זה מה שאומרים. בכל התפוצצות המידע והמקורות הללו קשה לשמור על פיסת מידע איכותי בצורה איכותית. הכוונה שאם אני מוצא מקור שארצה לשלוף בהמשך – כתבה, סרטון או כל פיסת מידע אחר איך אני עושה את זה?

התופעה הנפוצה ביותר היא הודעת וואטסאפ שאתה שולח לאשתך עם קישור והמשפט 'אל תתייחסי' (דרך אגב אתם יכולים לפתוח קבוצת ווטסאפ רק עם עצמכם, פשוט להוסיף אדם אחד – להקים קבוצה ואז להוציא אותו). הנה מספר כלים שיעזרו לכם לקטלג את המידע שאתם רוצים לשמור.

קטלוג נכון יעזור לייצר עבורכם/ן דרך לנהל את הידע בצורה נכונה – הכלים הם נוחים לשימוש, אבל, את האסטרטגיה לכך תצרו לפי האסוציאציות שלכם/ן ובצורה אינטואיטיבית ביותר עבורכם/ן.

כלי ליצירת אוספי מידע, ניהול פורטפוליו, שיתוף המידע עם אנשים אחרים ועוד. 

זמינות: אחסון

מחיר: חינם 

תוסף לכרום / אפליקציה לשמירת תכנים מרחבי הרשת בצורה נוחה. ניתנה לקרוא את התכנים גם ללא אינטרנט. 

זמינות: הורדת אפליקציה / אחסון 

מחיר: חינם

תוסף לכרום, איסוף, ארגון ושיתוף לינקים. מערכת ארגון ייחודית ונוחה. פיטצ'רים שונים לשיתוף והטמעה באתר שלך. 

זמינות: הורדה 

מחיר: חינם 

כלי נוח של גוגל, לתזכורות, פתקים, תמונות וקול. 

זמינות: הורדת אפליקציה / אחסון 

מחיר: חינם 

ניהול משימות

ריבוי משימות, מוכר לנו טוב. כולנו מג'נגלים בסבך המשימות וממש קל ללכת לאיבוד. השיטה של רוב האנשים היא מחברת עם אינספור סעיפים שרצה אתם/ן לכל מקום. רוצים/ות כלי אחר מהמחברת המוכרת, יש לי כמה כלים להציע לכם/ן. 

אפליקציית TO-DO המסתנכרנת עם כלל אפליקציות היומנים הנפוצות. 

זמינות: הורדת אפליקציה

מחיר: חינם 

אפליקציה לניהול משימות, נוחה ושימושית. 

זמינות: הורדת אפליקציה

מחיר: חינם

אפליקציה לניהול משימות וחיים אישיים, נוחה לשימוש, פיטצ'רים ייחודים רבים. 

זמינות: הורדת אפליקציה

מחיר: חינם 

ניהול פרויקטים

תיאום בין חברי צוות, ניהול משימות מורכב המצריך הסתכלות אחרת, עבודה על פרויקט גדול עם המון סעיפים. אם אחד מאלה נכון לגביכם הצעד הבא המתבקש הוא לשילוב כלי ניהול פרויקטים בדרכי העבודה שלכם. גם כאן, יש לכם הזדמנות פז לייצר דרכי עבודה נוחות, להפחית את כמות המיילים ב-80% (ואולי יותר), לייעל תהליכים ועוד.

ניהול צוותים ופרויקטים. משימות, צ'ק ליסט ופיטצ'רים רבים נוספים. 

זמינות: אחסון 

מחיר: חינם, פיטצ'רים מוגבלים. 

כלי שיתופי לעבודה בצוותים, חלוקת משימות ושיתוף קבצים. 

זמינות: אחסון 

מחיר: חינם, פיטצ'רים מוגבלים. 

מערכת ניהול פרויקטים, מומלצת ונוחה. מצוין כי לעד תהיה חינמית. 

זמינות: הורדה

מחיר: חינם, פיטצ'רים מוגבלים. 

כלי אונליין לניהול ממשקים ומשימות, נוח עבור מחנכים ואנשי מחקר.

זמינות: אחסון 

מחיר: חינם 

כלי לניהול פרויקטים וידע בין צוותים, בנוי בצורה נוחה לשימוש בסגנון אקסל אבל עם פיטצ'רים נוחים לשימוש וארגון.   

זמינות: אחסון

מחיר: חינם, עד 2 ג'יגה אחסון קבצים. 

miscellaneous

'מגוון/מעורב', אין מה לעשות יש דברים שנשמעים הרבה יותר טוב באנגלית. הנה מספר כלים מגוונים שאולי יתחברו לדרך חיים שלכם. 

ניהול יומן כתיבה אישי. כתיבה, זיכרונות ותמונות. מסתנכרן עם שאר המכשירים בו מוגדר. 

זמינות: הורדת אפליקציה

מחיר: חינם 

כלי לארגון מחשבות, לייצר סדר בחיים שלך. 

זמינות: אחסון 

מחיר: חינם 

יוצרת הקשרים בין רשתות חברתיות שלך, מחברת בין האפליקציות שלך. פיטצ'רים שיכולים לחסוך זמן רק לנוכח העובדה שהאפליקציות מדברות בין עצמן. 

זמינות: אחסון 

מחיר: חינם 

תוסף לכרום, הבודק שגיאות כתיב בכל מקום אתה נמצא. בדפדפן, פייסבוק, במייל שלך וכו' (כל עוד אתה על דפדפן כרום). מתקן שגיאות כתיב ותחביר – באנגלית. מומלץ מאוד!

זמינות: הורדה

מחיר: חינם

מבית מיקרוסופט, מתקן שגיאות כתיב, בנוסף הוא לומד את סגנון הכתיבה ועוזר להשלים משפטים בצורה מהירה יותר. 

זמינות: הורדה

מחיר: חינם 

אפליקציה שיכול לנהל את כלל אפליקציות הצ'ט וההודעות במקום 1! מעולה עבור ניהול כלל אפיקי ההודעות במקום אחד. 

זמינות: הורדה

מחיר: חינם 

קחו שליטה על החיים שלכם/ן, יש המון כלים שיכולים לעזור לכם/ן לעשות את החיים שלכם/ן הרבה יותר קלים. אני חושב שהפחד משימוש בכלי טכנולוגי כל שהוא ולהטמיע אותו בחיי היום היום הוא פשוט 'צל' ברגע שתאירו עליו הוא יעלם. התנסו בכלים השונים ותראו מה עושה לכם/ן טוב בחיים שלכם, איזה כלי חוסך לכם/ן זמן, איך תוכלו לייעל את העשייה שלכם/ן. קחו שליטה על הזמן שעוד יש לכם ונצלו אותו לדברים שאתם/ן באמת רוצים/ות לעשות. מוזמנים/ות לשתף בתגובות בכלים ששינו לכם/ן את החיים. 

עוד מאות כלים מדהימים תוכלו למצוא ב'קטלוג הכלים'. 

נגיסי ידע נוספים

שמעתם/ן על הספר 'למידה אבולוציונית'? בואו לקרוא עוד…

דילוג לתוכן