לומדים מחדש PowerPoint

מגלים קהילות, כלים טכנולוגיים, מובילי טכנולוגיה ולומדים מחדש פאוור פוינט.

הרציונל ללמידה / למידה מחדש

פאוורפוינט היא כלי של מיקרוסופט, אחד הכלים הנפוצים ביותר בעולמות הלמידה, ארגונים ובכלל המגזרים. כל מטרתו הוא העברת מסר, פרזנטציה, למידה. למעשה, פאוורפוינט משמש כאמצעי לריכוז המידע והעברת הידע לאנשים נוספים. בהתחשב בזה שככל הנראה לא קיים אדם בעולם כיום אמשיך הלאה. הרציונל לכתבה זו היא למעשה איגום מספר מקורות מידע,  המלצות על קורסים, מובילי קהילה בנושא, ערוצי מידע וכלים טכנולוגיים כל אלו יאפשרו לכם ללמוד מחדש את הכלי הקרוי פאוורפוינט, לשפר ולחדד את היכולות שלכם בכלי זה. 

למה זה סופר חשוב? 

עולם הארגונים כמוהו כלל העולמות בהן אנו פועלים מוצפים מידע, הכלי הנוח והנגיש לרוב האנשים הוא הפאוורפוינט בכדי להציג מידע. ככל הנראה עובדה זו לא תשתנה בעתיד הקרוב. אבל, ניתן להמציא מחדש או לגלות מחדש את היכולות של הכלי על ידי למידה שלו ממקורות שונים. תוכלו לשפר את יכולות העברת המסרים, הצגת נתונים, ייעול ישיבות, פישוט והבנה של רעיונות מורכבים ועוד אילו רק תלמדו את כל המורכבויות של בניית מצגת והיכולות הטכניות יחד עם טכניקות אחרות של הנגשת מידע, עיצוב חוויה ועוד. 

קורס חינם פאוורפוינט

קורסים חינמיים - PowerPoint

ראשית אם עד היום לא באמת השתמשתם בפאוורפוינט או אתם מרגישים שאתם ברמה מאוד בסיסית כדאי להתחיל ביסודות. קמפוס IL (פרויקט של משרד הדיגיטל הלאומי ישראל דיגטלית) מציע קורס פאואר פוינט למתחילים בחינם –  להרשמה לחצו כאן. בנוסף, יש קורס דומה לפאוורפוינט למתחילים בחינם באתר שירות התעסוקה הישראלי, לקורס לחצו כאן. 

אנשים

ישנם מספר אנשים שמנגישים את הידע שלהם בצורה מאוד רחבה ברשתות החברתיות והם מקצוענים, כל אחד מיוחד בדרך שלו ובצורה בה הוא מייצר ומפצח תוכן. בואו תכירו אותם: 

אדי לבנטמן Goodpoint

אדי לבנטמן הוא צ'יף סטוריטלר, בפרסומים שלו הוא מסביר צעד אחר צעד איך לבצע עיצובים יפים ומנגיש טכניקות שיכול להקל עליכם מאוד. כל זאת כאשר הוא חושף אתכם ליצירתיות שלו ואיך הוא מעצב את המצגות שלו. ניתן למצוא בבלוג שלו כאן פרסומים וסרטוני הדרכה מעניינים. לצפייה נוחה בכל סרטוני ההדרכה של אדי בערוץ היו-טיוב שלו כאן

שירלי ארמלנד – שקפים לשישי

שירלי ארמלנד בעלת חברת Present-station מעבירה סדנאות מזה כעשור. לשירלי יש ערוץ יו-טיוב שנקרא 'שקפים לשישי' בו היא מעלה סרטוני הדרכה שגם מסבירים טכניקות לשימוש בפאוורפוינט אבל גם מציגה הרבה יסודות של עיצוב למידה בכך שהיא מסבירה לוגיקה של רעיונות ואיך שהיא מפשטת את המידע שמוצג. לשקפים בשישי ביו-טיוב לחצו כאן. לשירלי יש גם קהילה בפייסבוק שניתן להיעזר בה לרעיונות, לחצו כאן לקבוצה בפייסבוק. 

חיים מכלוף – PIPI

חיים מכלוף מ-PIPI מראה כישרון ורעיונות נפלאים. ניתן לראות סרטוני הדרכה, טיפים ועוד בדף פייסבוק שלו כאן. נקווה שאחרי שהוא יקרא את זה הוא יתחיל לייצר יותר תכנים נפלאים. בדף של חיים תמצאו גם צ'ק ליסט מעניין במיוחד כאן, יחד עם סרטון הדרכה מעולה כאן

אתם שואבים השראה מאנשים נוספים? מוזמנים לשתף בתגובות למטה: שם, למה אתם שואבים ממנו השראה וקישור לאתר/יו טיוב שלו.

כלים טכנולוגיים מתחרים/משלימים

  1. Canva – היא פלטפורמה המאפשרת גם עיצוב של מצגת בצורה קלה ונוחה, המון טמפלטים מעוצבים בצורה יוצאת דופן. כלי זה יכול לעזור לכם לייצר מצגת בצורה מהירה יותר, לשאוב השראה מדוגמאות שונות. מוזמנים להתנסות, לחצו כאן. 
  2. Genially – מוכר יותר כמחולל תוכן שיכול לייצר סוגים שונים של תוכן אינטראקטיבי. אבל, ניתן גם לייצר מצגות איכותיות בצורה מהירה ונוחה. מוזמנים להתנסות – לחצו כאן. 

ישנם כלים רבים נוספים שצצים כמו פטריות אחרי הגשם, החלטתי לתת שתי אלטרנטיבות שלדעתי מעולות (קלות לתפעול, ניראות עיצובית ועלויות חינמיות או נמוכות). מוזמנים להציע כלים נוספים בתגובות. 

בונוס

מכירים את אתר BEHANCE? אם לא ממש כדאי להכיר. באתר זה תוכלו לעשות חיפושים רבים ולקבל השראה לעיצוב (לא רק של פאוורפוינט). בנוסף, הנה קישור ל-70 טמפלטים מעולים וחינמיים של פאוופוינט להורדה מביהאנס לחצו כאן.

עוד כמה דברים נחמדים: 

3 מאגרי אייקונים ווקטורים חינמיים

2 כלים/מאגרים לבניית דיאגרמות, טבלאות ועוד

3 כלים לעריכת תמונה

מאגרי תמונות (בחינם)

2 כלים להפיכת המצגת שלכם לאינטראקטיבית

נגיסי ידע נוספים

שמעתם/ן על הספר 'למידה אבולוציונית'? בואו לקרוא עוד…

דילוג לתוכן